Державні закупівлі   УКР | РУС | ENG
 

Державне підприємство «Зовнішторгвидав України»

Інформаційний бюлетень «Вісник державних закупівель»

Міжнародне видання «Announcer of the Public Purchasing»

Головна » Інтеграція з ЄС у сфері державних закупівель « Назад

Наш партнер - Проект Європейського союзу «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» (www.eupublicprocurement.org.ua)


         Європейський вектор розвитку нашої країни передбачає, серед іншого, інтеграцію ринку державних закупівель України до ринку державних закупівель Європейського союзу.
        Ринки державних закупівель Європейського союзу та України вкрай цікаві бізнесу. Однак, через ряд обмежень європейський бізнес практично не приймає участі в державних закупівлях України, в той же час, український бізнес фактично не має можливості прямої участі в державних закупівлях ЄС. Тому, наступним напрям розвитку порталу є його інтеграція з аналогічними системами ЄС, і на сам перед, з європейський електронним виданням TED.
       Робота з цього напрямку вже розпочата. Так, експертами Проекту Європейського союзу «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» була створена об’єднана термінологія Єдиного закупівельного словника ЄС (CPV) та державного класифікатора України ДК 016:2010. Створення об’єднаної термінології дозволило реалізувати на веб-порталі та в сервісі пошуку та відстеження безкоштовні сервіси пошук закупівель за класифікатором CPV та за назвою предмета закупівлі англійською мовою. На сьогоднішній день, цей пошук працює в пілотній версії, оскільки робота з об’єднання термінології CPV та ДК 016:2010 триває.
       Створення такої термінології стане початком поступового переходу України до використання CPV.
       Шляхи розвитку системи державних закупівель в Україні в контексті її інтеграції  до ЄС були розглянуті на Міжнародній конференції з державних закупівель, яка відбулась 25 листопада 2014 року в Києві.
      В зазначеній конференції прийняли участь представники Мінекономрозвитку, Адміністрації Президента, Верховної Ради, інших органів виконавчої влади, експерти Європейського союзу, учасники ринку державних закупівель України, зокрема директор – Кулак Олександр Петрович та головний редактор ДП «Зовнішторгвидав України» - Свиридовський Тимур Віталійович.

   Окрема тема конференції була присвячена Веб-порталу Уповноваженого органу у сфері державних закупівель.
     Так, Веб-портал детально було вивчено експертами Проекту, зокрема – Гоце Арменскі (Македонія, доктор наук), який є фахівцем у сфері веб-технологій, інформаційних систем та ІТ-закупівель. За підсумком його доповіді наявний Веб-портал, звісно, має ряд недоліків, але «це чудове підґрунтя» для подальшого розвитку електронної системи державних закупівель.

       Головний редактор ДП «Зовнішторгвидав України» виступив з доповіддю щодо перспектив розвитку Веб-порталу.
 

     За підсумками міжнародної конференції Веб-портал було високо оцінено європейськими експертами та надано пропозиції щодо його подальшого розвитку.

      Детально з матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланнями нижче:


Презентація Департаменту державних закупівель та державного замовлення: "Останні досягнення у правовій та організаційній структурах системи державних закупівель в Україні"

Презентація Представництва ЄС в Україні: "Європейська перспектива — огляд останніх реформ ЄС та їх наслідків для асоційованих членів"

Презентація старшого експерту з державних закупівель Проекту ЄС "Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС" Стіна Брууна-Нільсена: "Вимоги Угоди про асоціацію між ЄС і Україною — зміст та імплементація"

Презентація старшого експерту з державних закупівель Проекту ЄС "Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС" Олександра Шатковського: "Бачення розвитку системи державних закупівель в Україні"

Презентація громадської організації Transparency International Україна: "Про що слід пам’ятати при реформувати системи закупівель України?"

Презентація провідного ІТ-консультанта «Краун Ейджентс» Грехема Файвіша: "На шляху до електронних закупівель: моделі, що використовуються в Європейському Союзі"

Презентація неключового експерту з державних закупівель Проекту ЄС "Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС", доктора наук, Гоце Арменскі: "Веб-портал з питань державних закупівель — операції, доступність та сервіси — передові практики ЄС, які можна використати в Україні"

Презентація Головного редактора ДП "Зовнішторгвидав Україна" Тимура Свиридовського: "Веб-портал Уповноваженого органу у сфері державних закупівель. Перспективи розвитку"

Презентація Департаменту державних закупівель та державного замовлення: "Новації в законодавстві, що регулює сферу державних закупівель"

Презентація старшого експерту з державних закупівель Проекту ЄС "Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС" Стіна Брууна-Нільсена: "Підприємства в ролі замовників у секторі комунальних послуг"

Презентація неключового експерту з державних закупівель Проекту ЄС "Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС" Катерини Величкової: "Системний підхід до навчання у сфері державних закупівель та професійна сертифікація в Україні"

Презентація Департаменту державних закупівель та державного замовлення: "Навчання у сфері державних закупівель в Україні"

Презентація Президента АЗУ Дмитра Прядка: "Профессионализация закупщиков в Украине"

Презентація Малгожати Стахов'як / Діна Фіркельж "СИГМА": "Роль онлайн-аукціонів в електронних закупівлях Європейського Союзу"

Інші матеріали:
- "КОМЕНТАРІ  ДО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ПРО ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ". Проект ЄС презентує Коментарі, які ґрунтуються на аналізі  існуючого законодавства України, що регулює сферу державних закупівель, з урахуванням  досвіду роботи з    організації  закупівельного процесу на прикладі окремих розпорядників коштів  та  на підставі інформації про державні закупівлі, отриманої  в  ході співпраці з представниками  Департаменту державних  закупівель та державного замовлення Міністерства   економічного розвитку  і   торгівлі    України, Державної  казначейської  служби   України,  Державної фінансової  інспекції України, Антимонопольного комітету України,  Державного підприємства «Зовнішторгвидав України».   
     
 

Головна » Інтеграція з ЄС у сфері державних закупівель « Назад

Контакти: Державне підприємство "Зовнішторгвидав України", 01601, м. Київ, вул. Воровського 22, тел. (044) 281-42-87,  VDZ@tender.me.gov.ua