Государственные закупки Украины   УКР | РУС | ENG
 

Державне підприємство «Зовнішторгвидав України»

Інформаційний бюлетень «Вісник державних закупівель»

Міжнародне видання «Announcer of the Public Purchasing»

Главная » Архив » Анонси » Подробности « Назад

7 липня 2015 року
Олександр Наход:
Друзі та колеги, ще трохи новин від команди реформи держзакупівельПройшов місяць, як я був призначений в.о. директора ДП «Зовнішторгвидав України» - підприємства, яке адмініструє державний веб-портал tender.me.gov.ua. Про хід реформи регулярно пишуть Максим Нефьодов і Олександр Стародубцев, але я сьогодні хочу розповісти про наші перші результати саме на ДП «Зовнішторгвидав України».

Роботу вели за трьома основними напрямками:
1) персонал і внутрішні процеси;
2) поточні поліпшення для користувачів;
3) підготовка до нового закону та інтеграція з Прозорро.

1. За першим напрямком:
- Провели співбесіди з персоналом (спасибі за допомогу Світлані Котляревській), визначили нові принципи та цілі в роботі, готуємо до обговорення нову оргструктуру підприємства. Найбільш одіозні особистості, що становлять основу попередньої системи і ніяк не вписуються в цінності реформи, активно залишають підприємство. Замість них приходять люди з команди реформ - в п'ятницю представив начальникам відділів Надію Бігун, по якій чекаю погодження від МЕРТ на призначення заступником по роботі з користувачами (наш основний процес). Коли все станеться офіційно, розповімо про Надію та її завдання докладніше.
- Розібралися з функціями та послугами, які надає підприємство. З першого ж тижня встановили нові правила роботи друкарні, яка вже рік не використовується для друку Вісника (чинний закон скасував друковану форму), але при цьому активно і не завжди прозоро функціонує. І хоча зараз можливостей для зловживань стало явно менше, вважаємо правильним вихід з друкованого бізнесу, як неосновного і малоефективного. Працюємо зараз у цьому напрямку, хоча розуміємо, що як передача в оренду, так і продаж державного майна - процеси не прості та повільні. Намагаємося все зробити правильно. Крім цього, скасували низку надуманих послуг, що не мають відношення до підтримки та розвитку веб-порталу, і мають цінність тільки зважаючи на офіційний бланк, на якому вони надруковані: довідки про цінові дослідженнях, виписки з реєстрів і т.і.
- Склали фінансову модель підприємства, розібралися зі структурою доходів і витрат, підготували інструмент бюджетування (за що величезне спасибі Андрію Демченко), провели сесію планування на друге півріччя. За результатами підготували три сценарії, які залежатимуть від рішень щодо інтеграції з Прозорро і перегляду моделі роботи ДП. У будь-якому випадку, ситуація стала зрозумілою і керованою.
- Закінчили проведення інвентаризації (спасибі за допомогу Надії Бігун, Мілі Щепиній, Ігорю Бібову, Павлу Жуку та колегам з BakerTilly). Не буду говорити про прибирання та вивезення величезної кількості макулатури, підготування архіву та впорядкування місць зберігання - це все поточні питання. Сподіваюся, умови праці співробітників ми теж в результаті трохи покращимо.

2. У частині поточних поліпшень для КОРИСТУВАЧІВ:
- Запустили канал зворотного зв'язку через мою пошту (o.nakhod@tender.me.gov.ua) і масове опитування користувачів порталу. Зібрали перші результати, обговорили їх з розробниками і підготували план найближчих покращень. Оприлюднимо його на порталі, але якщо коротко: збільшуємо до 16:00 час прийому оголошень; відкриваємо можливості копіювання і вставки у веб-сервісі, підключаємо довідники для можливості заповнення без помилок; забезпечуємо прийом і первинну перевірку інформації через веб-сервіс без добової затримки; намагаємося реалізувати режим «Чернетка» в кабінеті і максимально можливий електронний обмін в кабінеті з ЕЦП. Нажаль, не все вийде зробити швидко, тому що портал дуже старий і основні зусилля ми докладаємо до виконання завдань нового закону, але зазначені зміни ми обов'язково зробимо.
- Також відклали поки істотні доопрацювання самого сайту. Через його застарілість, багато доопрацювань виявилися надмірно дорогими, тому поки обмежилися упорядкуванням тексту і підготовкою до створення нового нормального порталу.
- Важливий момент в частині поточних процесів - перехід на єдиний номер роботи з клієнтами. Вже зібрали основну статистику. Плануємо найближчим часом запустити нормальний IVR з оцінкою якості відповідей. За результатами визначимося з подальшими кроками, в т.ч. з переходом на повноцінний call center.

3. Головний напрямок: підготовка до нового Закону, який вже розробляється департаментом Олександра Стародубцева за нашою безпосередньою участю і робота з проектом Прозорро.
- В перший же тиждень зібрали всіх учасників процесу і сформували кілька робочих груп, основна з яких поки - група з IT. Крім співробітників ДП, до неї входять Андрій Кучеренко (координатор Прозорро), Максим Буренко (Прозорі закупівлі), Юрій Бугай (МЕРТ), Мирослав Опир (розробник Прозорро) і представники компаній САПР-сервіс і Міранда, що підтримують зараз портал і всі бази даних ДП . Завдання групи - розібратися з поточним станом справ, обмінятися інформацією про специфіку різних частин системи і сформувати єдине бачення архітектури та плану реалізації майбутньої системи. Про результати їх роботи регулярно пише Максим Буренко. Дуже розраховую, що в найближчі тижні група вийде на ефективне довгострокове рішення.
- У рамках нового формату обміну даними, закінчили роботу з організації регулярного вивантаження бази даних Вісника. Про це також можна почитати у Максима Буренко та ГО Прозорі закупівлі. Наступний крок - нормальний інструмент ВІ (Business Intelligence), який можна використовувати і для даних Прозорро, і для даних Вісника. Група з ВІ і якості даних (Антон Процюк, Максим Ковбасенко, Віктор Нестуля, Андрій Кучеренко) активно над цим працює.
- Цікавий напрямок - зв'язок з відкритими держреєстрами. Замість підготовки великої кількості довідок, хочемо надати можливість все бачити з системі на підставі тільки коду ЄДРПОУ. І навпаки - для Казначейства, ДФІ та АМКУ потрібно зробити зручні АРМ для отримання всіх даних з бази. Максим Пуха і Максим Буренко при активному сприянні Дмитра Чаплінського почали з реєстру Мін'юсту. Сподіваюся, за підтримки Макса Нефедова, все в нас вийде.
- Починаємо активно дивитися на результати Прозорро, яке є державним пілотним проектом, і на якому відпрацьовуються рішення майбутньої системи держзакупівель. Незабаром прийде час нам об'єднатися, а поки ми зустрічаємося з Христиною Гуцаловою в робочих групах і обговорюємо плюси та мінуси архітектури системи і організації процесу. Побудова системи маркетингу в ДП буде спиратися саме на ці рішення. Також готуємо зміни системи навчання користувачів - зважаючи на швидкі істотні зміни системи закупівель, нам потрібно буде підготувати до цього десятки тисяч учасників процесу. Зробити це існуючими засобами не реально, але якщо кожній групі запропонувати свій формат і зміст - все повинно вийти. Поки почали з активної бази знань, яка, завдяки Марті Кузьмін, Мілі Щепиній, Лілії Дудник та Тетяні Мішті, найближчими днями з'явиться на порталі.

Поки, начебто, все!

Ще раз дякую співробітникам ДП, Департамента та всім нашим колегам і друзям - упевнений, все в нас вийде!
До праці!

16.07.2015 14:59

Главная » Архив » Анонси » Подробности « Назад

Контакты: Государственное предприятие «Внешторгиздат Украины», 01601, г. Киев, ул. Воровского 22, тел. +38 (044) 281-42-87,  VDZ@tender.me.gov.ua